Blog

Ucuz ve Kaliteli Mama

Ucuz ve Kaliteli Mama

Ucuz ve Kaliteli Mama

Evcil hayvanlarımız için en doğru mamayı bulmak kimi zaman çok sancılı bir süreç oluyor. Küçük dostlarımızın küçük bedenleri bizimkinden daha hassas olduğu için bazen istemeden de olsa yanlış bir mama yüzünden mideleri bozulabiliyor. Burada en önemli noktalardan birisi en pahalı mamanın en doğru mama olmadığıdır.

Kedi, köpek, kuş, kaplumbağa, hamster vs. bütün evcil hayvanlar içim mama seçimi, onların sağlıkları için büyük önem arz ediyor. Nasıl ki kedi ve kuş aynı mamayı yemiyorsa bütün kediler ve bütün kuşlar da aynı mamaları yemezler ya da yiyebilseler bile bu onlar için iyi olmaz. Evcil hayvanımız için mama seçerken onların vücut kitle endeksi, ırkı, cinsiyeti, hastalığı, alerjen reaksiyonu, yaşı gibi faktörleri göz önünde bulundurmalıyız. Her bir değişken hayanın alması gereken yağ, karbonhidrat, vitamin, protein, demir, kalsiyum gibi değerler konusunda belirleyicidir.

Neredeyse bütün hayvanlar için mama fiyatları önemli oranda değişkenlik gösteriyor. Burada önemli olan mamanın fiyatından ziyade yukarıda bahsettiğimiz değişkenlerdir. Birçok hayvan sahibi pahalı mamanın en iyi mama olduğu yanılgısına kapılır ister istemez. Herkes bütçesi doğrultusunda en pahalı mamayı almaya çalışır.

Ucuz ve Kaliteli Mama

Aslında en uygun mamayı ararken fiyatından önce besin değerlerine bakmak ve bu değerlerin evcil hayvanımız için en uygun değerler olup olmadığını kontrol en önemli noktadır. Özellikle ucuz ve kaliteli bir mama bulmak her zaman kolay olmaz. Hele ki çok fazla evcil hayvan besleyenler için böyle bir mama bulmak, bulunmaz bir nimet gibidir. J Marketlerdeki kısıtlı mama seçeneklerinden ziyade internetten mama almanız hem bütçeniz için hem de evcil hayvanınıza en uygun mamayı seçebilmek için daha doğru bir tercih olacaktır.

Evcil hayvanlarınız için mama seçerken güvendiğiniz bir yerden almaya özen gösterin. Aksu Akvaryum’dan küçük dostlarınız için en ideal mamayı seçebilir, nasıl bir mama almanız gerektiği yönünde danışmak için dilerseniz iletişime geçebilirsiniz. Aksu Akvaryum web sitesi üzerinden kaliteli ve ucuz evcil hayvan mamalarına, evcil hayvanlarınız için diğer çeşitli ucuz petshop ürünlerine erişebilirsiniz. Ayrıca bayileriniz için toptan mama almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın