Blog

Köpekler İçin Mama Seçimi

Köpekler İçin Mama Seçimi

Köpekler İçin Mama Seçimi

Köpekler, binlerce yıldır bizlere eşlik ederek hem hayatımızı daha neşeli kılıyor hem de bize güvenlerini ve dostluklarını veriyorlar. Hal böyle olunca biz de bu küçük dostlarımızı elimizden geldiğince en iyi şekilde besleme çalışıyoruz.

Köpekler için mama seçerken dikkat etmemiz gereken birçok önemli husus vardır. Tabii bunlar özellikle evimizdeki ya da bahçemizdeki köpekler için daha fazla önem arz ediyor. Çünkü beslediğimiz sokak köpeklerinin her birinin cinsi, kilosu ve sağlık durumunu takip ona göre göre her birine ayrı ayrı vermek çok zor olurdu.

Son cümleden de belli olduğu gibi köpekler için mama alırken cinsine, kilosuna, yaşına, hareketlilik durumuna ve varsa özel sağlık ya da alerjen durumuna göre seçim yapmalıyız. Baştan söyleyelim ki bunlar kadar önemli olan bir diğer şey de aldığımız mamanın kalitesine güvenmek olmalıdır. Mama seçimi kadar önemli bir diğer nokta ise mamanın muhafaza edilme şeklidir. Mama paketlerinin ağzı açık bırakılmamalı ve her zaman taze mama verilmelidir. Mamayı oda sıcaklığında saklamak yeterli olur. Özellikle her zaman taze suya erişimi olmalı ve su kabı sık sık yıkanmalıdır.

Köpekler İçin Mama Seçimi

Yavru köpekle yetişkin bir köpek için aynı mamayı vermek doğru olmaz. Yavrular için önerilen yağ, karbonhidrat ve protein gibi besin değerleri ile yetişkin köpeklerinki bir değildir. Genellikle yavru köpekler için daha yüksek et oranı olan mamaları tavsiye edilir. Gelişim sürecindeki evcil hayvanların doğru bir şekilde beslenmesi hayatı boyunca faydalı olacaktır. Demir, bakır, fosfor, kalsiyum ve diğer vitaminler yeterli seviyede verilmelidir.

Şekerli gıdalardan kaçınılmalıdır. Ayrıca köpeğiniz hareketliyse çok enerji harcadığı için daha fazla vermeniz gerekir. Eğer köpeğiniz obur bir köpekse öğünler halinde veterineriniz tarafından önerilen miktarda vermek en doğrusu olacaktır.

Köpekler için mama seçerken güvendiğiniz bir yerden almaya özen gösterin. Aksu Akvaryum’dan köpekleriniz için en ideal mamayı seçebilir, nasıl bir mama almanız gerektiği yönünde danışmak için dilerseniz iletişim numarasından ya da e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli ve ucuz kedi ve köpek maması almak için Aksu Akvaryum web sitesi üzerinden kedi ve köpek mamalarına, evcil hayvanlarınız için diğer çeşitli ucuz petshop ürünlerine erişebilirsiniz. Ayrıca bayileriniz için toptan kedi ve köpek maması almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın